Masfjorden është një komunëqarkun Hordaland, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 556 km² dhe popullsi 1712 banorë[1].

Masfjorden
Haugsværsfjorden.JPG
Stema zyrtare e Masfjorden
Popullsia
 • Gjithsej1.712
Faqja zyrtarewww.masfjorden.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto