Mavriq është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Mavraj.

Mavriq
Mavraj
Fshat
Vendndodhja
Mavriq is located in Kosova
Mavriq
Mavriq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 523 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 39″ Veri

20° 59′ 44″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto