Mel Winkler lindi më 23 tetor, 1941St. Louis, Mizuri dhe vdiq më 11 Qershor, 2020Los Anxheles, Kalifornia. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Lidhje të jashtme

Redakto
  Commons: Mel Winkler – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.