Mihail Sakshvili

Mihail Sakashvili (gruz. მიხეილ სააკაშვილი) është politikan dhe kryetar i Gjeorgjisë nga viti 2004.

BiografiaRedakto

Është i lindur më 21. dhjetor 1967.   Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.