Mihaliqi (Vushtrri)

fshat në Kosovë

Mihaliq është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Mirash.

Mihaliq
Mirash
Fshat
Vendndodhja
Mihaliq is located in Kosova
Mihaliq
Mihaliq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 30″ Veri

20° 59′ 57″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto