Mikres mèrès (sq. Ditët e shkurtra) është një film i prodhimit shqiptaro-grek i vitit 1995 me regji dhe skenar nga Kostas Macheras.

Aktorët dhe roletRedakto


  Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.