Mimmi Linnéa Marianne Sandén është Këngëtare suedeze. Ajo riprezantoi SuedinëFestivalin Evropian të Këngës Për Fëmijë 2009 në Kiev të Ukrainës, ku mori vendin e 6-të me këngën "Du"

Mimmi Sandén
MimmiSandenFestivaliPF2009.jpg
Informacione
EmriMimmi Linnéa Marianne Sandén
Lindja25 dhjetorë, 1995
PrejardhjaFlag of Sweden.svg Stockholm , Suedi
ZhanriPop
Profesion(e)Këngëtare
Vite aktiv2007

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Mimmi Sandén – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale