Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale e Shqipërisë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale është një ministri e Republikës së Shqipërisë.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale.svg
AbbreviationMSH
Formation1914
Typeministri qeveritare
Location
Region served
Republika e Shqipërisë
Official language
shqipja
Ministër
Ogerta Manastirliu
Parent organization
Këshilli i Ministrave
Websiteshendetesia.gov.al

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.