Moerdijk është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 183.99 km² dhe popullsi 36556 banorë[1]. Zevenbergen është kryeqendra e komunës.

Moerdijk
Flamuri i Moerdijk
Stema zyrtare e Moerdijk
Popullsia
 • Gjithsej36.556
Faqja zyrtarewww.moerdijk.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto