Moglicë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Moklik.

Moglicë
Moklik
Fshat
Vendndodhja
Moglicë is located in Kosova
Moglicë
Moglicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 20′ 55″ Veri

20° 26′ 24″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto