Mohamed Faisal (lindi më 4 shtator 1988) është futbollist maldivian i cili luan si portier në skuadrën Club Valencia.[1]

Mohamed Faisal
Të dhënat personale
Emri i plotëMohamed Faisal
Data e lindjes4 shtator 1988
Vendi i lindjesMaldivet
Gjatësia1,71 m (5 ft 7 in)
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualClub Valencia
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
0000–2008KIN Sports
2009Club All Youth Linkage
2010–2012Victory
2013–Club Valencia
Ekipi kombëtar
2009–Maldivet2(0)
2010Maldivet U-230(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

International careerRedakto

Faisal luajti për herë të parë në kombëtare më 18 prill 2009 kundë Butanit.[2]

ReferimetRedakto

  1. ^ "Faisal, Labaan and Aslam has signed for Valencia". maldivesoccer.com. 3 nëntor 2012. Arkivuar nga origjinali origjinali më 12 dhjetor 2012. Marrë më 4 nëntor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "MATCH SUMMARY" (PDF). the-afc.com. Arkivuar nga origjinali origjinali (PDF) më 1 qershor 2012. Marrë më 4 nëntor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)