Moncton është një qytet (city) në Provincën New Brunswick, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 141.17 km² dhe popullsi 64128 banorë.[1]

Moncton
qytet (city)
Nb-moncton.png
Popullsia
 • Gjithsej64.128
Faqja zyrtarewww.moncton.ca/

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Moncton – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick