Montblanc, Tarragona

komunë në Spanjë

Montblanc është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Conca de Barberà, të provincës Tarragona, në Katalonia. Montblanc ka 7382 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 91.11 km2.

Montblanc
Stema zyrtare e Montblanc
Popullsia
 • Gjithsej7.382
Emri i banorëveMontblanquí
Faqja zyrtarewww.ajmontblanc.org

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto