Moosonee është një qytetDistrikti Cochrane, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 550.12 km² dhe popullsi 1725 banorë.[1]

Moosonee
qytet
Popullsia
 • Gjithsej1.725
Faqja zyrtarewww.moosonee.ca/

Referime Redakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera Redakto

  •   Commons: Moosonee – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme Redakto

Stampa:Ndarja administrative në Ontario