Mr. Mister ishte një pop rock bend amerikan i viteve 1980. Mr. Mister konsiderohen si reprezantuesit e zërit melodik dhe të sofistikuar të pop rock-ut të viteve 1980. Bendi ishte i përbërë nga Richard Page (vokal dhe bas), Steve George (tastierë), Pat Mastelotto (bateri) dhe Steve Farris (kitarë).

Mr. Mister
Mr.Mister.jpg
Të dhëna
PrejardhjaLos Angeles, Kaliforni, SHBA
ZhanretPop rock
Soft rock
New Wave
Vitet aktive1980 - 1990, 2010
Shtëpitë diskografikeRCA Records
AnëtarëtRichard Page
Steve George
Pat Mastelotto
Steve Farris

AnëtarëtRedakto

DiskografiaRedakto

Studio albumetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto