NgjarjeRedakto

Bende të formuaraRedakto

Albume të lëshuaraRedakto

Filma muzikorëRedakto

LindjeRedakto

VdekjeRedakto

  • 8 dhjetor - John Lennon muzikant anglez i zhanrit rok, tekst-shkrues, autor, dhe aktivist paqe që ka marrë famë në mbarë botën si njëri nga anëtarët themelues të The Beatles. (l. 1940)


  Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.