Muradem është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Muradem
Fshat
Vendndodhja
Muradem is located in Kosova
Muradem
Muradem
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lumë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 11′ 56″ Veri

20° 38′ 30″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto