Murilo de Almeida

futbollist brazilian

Murilo de Almeida (lindur më 21 Janar 1989) është një futbollist Timori Lindor.

Murilo de Almeida
Të dhënat personale
Emri i plotëMurilo de Almeida
Data e lindjes (1989-01-21) 21 Janar, 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesPresidente Prudente, Brazili
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2011Bahia0(0)
2011–2012Persiraja Banda Aceh25(7)
2013Magway FC(4)
2013–2014Ettifaq FC6(0)
2015Oita Trinita0(0)
2015AC Nagano Parceiro0(0)
2015South China AA1(0)
Ekipi kombëtar
2012–2014Stampa:TLSf7(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin Timori Lindor ka luajtur 7 ndeshje.

StatistikatRedakto

Stampa:TLSf
Vite Ndeshje Gola
2012 3 3
2013 0 0
2014 4 3
Gjithsej 7 6

Lidhje të jashtmeRedakto