My Cassette Player (album)

album nga Lena Meyer-Landrut
(Përcjellë nga My Cassette Player)

My Cassette Player (shqip: Kasetofoni im) është albumi i parë nga këngëtarja Gjermane, Lena Meyer-Landrut [1]. aLBUMI përmban këngën e njohur nga Lena "Satellite". Kënga përmban gjithsej 13 këngë, 2 nga të cilat janë "Covers" nga këngëtarë si Adele dhe Jason Mraz. Kënga do dal në shitje më 7 maj, 2010.[2]

My Cassette Player
My Cassette Player kopertina
Studio album nga Lena
Lëshuar më 7 maj, 2010
Gjuha Angleze
Label USFO & Universal Music Group
Producent(e) Stefan Raab
Kronologjia e Lena
- My Cassette Player
(2010)

KëngëtRedakto

# TitulliShkrimtar(ët) Gjatësia
1. "Satellite"     
2. "My Cassette Player"     
3. "Not Following"     
4. "I Like to Bang my Head"     
5. "My Same"     
6. "Caterpillar in the Rain"     
7. "Love Me"     
8. "Touch a New Day"     
9. "Bee"     
10. "You Can't Stop Me"     
11. "Mr. Curiosity"     
12. "I Just Want to Kiss"     
13. "Wonderful Dreaming"     

Top-listatRedakto

ReferimeRedakto