My Name (Koreanisht: 마이 네임; Mai Neim) është një seri televizive transmetuese e Koresë së Jugut e drejtuar nga Kim Jin-min dhe me protagonistë Han So-hee, Park Hee-soon dhe Ahn Bo-hyun. Seriali sillet rreth një gruaje që bashkohet me një bandë për të marrë hak për vdekjen e babait të saj dhe më pas bëhet sekret si polic.[2] Tre nga tetë epizoda u shfaqën në Festivalin e 26-të Ndërkombëtar të Filmit në Busan në seksionin e sapo krijuar "On Screen", më 7 tetor 2021. Seriali u publikua në Netflix më 15 tetor 2021.[3]

My Name
Shkruar ngaKim Ba-da
Regjia ngaKim Jin-min
Luajnë
KompozitoriHwang Sang-jun
ShtetiKorea e Jugut
Gjuha në prodhimin origjinalKoreanisht
Nr. i episodeve8
Prodhimi
ProdhuesitBae Joon-mo
Choi Myung-gyu
Yeom Jun-ho
MontazhieriHwang Yi-seol
Kohëzgjatja45-49 minuta
Transmetimi
Formati i pikturës4K
Formati i zëritDolby Digital
Transmetimi i parë15 tetor 2021

Përmbledhja Redakto

Yoon Ji Woo dëshiron të mësojë të vërtetën pas vdekjes së babait të saj. Pra, ajo bashkohet me një organizatë të krimit dhe bëhet sekret si oficere policie. Choi Moo Jin është shefi i organizatës kriminale. Ai ndihmon Yoon Ji Woo të bëhet oficere sekrete, por nuk dihet motivet e tij të vërteta prapa kësaj.

Aktorët Redakto

  • Han So-hee si Yoon Ji-woo / Oh Hye-jin, një anëtare e Dongcheon e cila infiltrohet në forcat policie si Oh Hye-jin, ajo kërkon hakmarrje për vrasjen e babait të saj.
  • Park Hee-soon si Choi Mu-jin, shefi i Dongcheon, banda më e madhe e drogës. Ai i beson Ji-woo thjesht për shkak të fuqisë së dëshpërimit të saj. Ai ishte shoku më i mirë me babain e Ji-woo.
  • Ahn Bo-hyun si Jeon Pil-do, një detektiv i Njësisë së Narkotikëve të Agjencisë Metropolitane të Policisë Inchang i cili bëhet partner e Hye-jin pasi ajo të bashkohet me njësinë. Ai fillimisht nuk e pëlqeu Jiwoo sepse ajo shkatërroi një operacion goditjeje që ai kishte planifikuar për 6 muaj.
  • Kim Sang-ho si Cha Gi-ho, udhëheqësi i Njësisë së Narkotikëve të Agjencisë Metropolitane të Policisë Inchang i cili u betua se do ta mposht Dongcheon para pensionit.
  • Lee Hak-joo si Jung Tae-ju, një anëtar i Dongcheon, si është vartësi më i besuar i Mu-jin.
  • Chang Ryul si Do Gang-jae, një ish-anëtar i Dongcheon, ai betohet për hakmarrje kundër organizatës pasi ka rënë në telashe dhe është dëbuar prej saj. Ai u përpoq të përdhunonte Jiwoo pasi humbi ndaj saj në një ndeshje.
  • Yoon Kyung-ho si Yoon Dong-hoon, Babai i Ji-woo dhe shoku i ngushtë i Mu-jin, vrasja e të cilëve nis udhëtimin hakmarrës të Ji-woo.

Referime Redakto

  1. ^ Kim Geon-woo (18 gusht 2020). "플리트엔터, 사명 스튜디오 산타클로스로 변경 "신사업 전개"". Money Today (në koreanisht). Arkivuar nga origjinali më 25 gusht 2021. Marrë më 25 gusht 2021.
  2. ^ Kang Min-kyung (6 shtator 2021). ""괴물이 되어도 좋다"..한소희 '마이네임', 10월 15일 공개 확정" ["It's okay to be a monster"... Han So-hee's 'My Name', confirmed to be released on October 15]. Star News (në koreanisht). Naver. Arkivuar nga origjinali më 6 shtator 2021. Marrë më 6 shtator 2021.
  3. ^ Robinson, Jacob (28 korrik 2021). "Netflix K-Drama 'My Name' Season 1: Filming Concludes & What We Know So Far". What's on Netflix (në anglisht). Arkivuar nga origjinali më 25 gusht 2021. Marrë më 25 gusht 2021.