Nærøy është një komunëqarkun Nord-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1066 km² dhe popullsi 5240 banorë[1].

Nærøy
Stema zyrtare e Nærøy
Popullsia
 • Total5.240
Faqja zyrtarewww.naroy.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Nærøy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto