Naoyuki Fujita

futbollist japonez

Naoyuki Fujita (lindur më 22 Qershor 1987) është një futbollist japonez.

Naoyuki Fujita
Të dhënat personale
Emri i plotëNaoyuki Fujita
Data e lindjes (1987-06-22) 22 Qershor, 1987 (34 vjeç)
Vendi i lindjesFukuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualVissel Kobe
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–2015Sagan Tosu
2016–Vissel Kobe
Ekipi kombëtar
2015Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtmeRedakto