Natalia Dorota Partyka (e lindur më 27 Korrik të vitit 1989) është një lojtare pingpongu Polake. Lindur pa dorën e djathtë dhe parakrah, ajo merr pjesë në garat për atletët me aftësi të pakufizuara, si dhe në garat për atletët me aftësi të kufizuara. Partyka arriti 32-in e fundit të pingpongut të Olimpiadës në Londër në vitin 2012.

Natalia Partyka
Natalia Partyka (POL).jpg
Lindi më Korrik 27, 1989(1989-07-27)[1]
Vendlindja Gdańsk, Poloni

Jeta e hershmeRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ "Natalia Partyka". Sports-Reference.com. Arkivuar nga origjinali origjinali më 17 prill 2020. Marrë më 30 mars 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)