Navarre (spanjisht: [Navarra] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help); baskisht: [Nafarroa] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)) është një komunitetet autonomMbretërinë e Spanjës i vendosur në rajonin jug-perëndimor të Evropës.

Navarre
[Navarra] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) (Spanjisht)
[Nafarroa] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) (baskisht)
Popullsia
 • Gjithsej640.790
Emri i banorëveNavarrese, Navarro/a
{{{postal_code_type}}}
MU
Faqja zyrtareGobierno de Navarra

GjeografiaRedakto

HistoriaRedakto

Ndarjet administrativeRedakto

ProvincatRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Navarre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale