Nebregoshti

fshat të Kosovë

Nebregosht është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Nëpërgosht.

Nebregosht
Nëpërgosht
Fshat
Vendndodhja
Nebregosht is located in Kosova
Nebregosht
Nebregosht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Sreckë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 8′ 60″ Veri

20° 49′ 26″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto