Nedakoc është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Breglum.

Nedakoc
Breglum
Fshat
Vendndodhja
Nedakoc is located in Kosova
Nedakoc
Nedakoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 525 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 38″ Veri

21° 0′ 5″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto