Nesset është një komunëqarkun Møre og Romsdal, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1046 km² dhe popullsi 3201 banorë[1].

Nesset
Vistdal-Nesset.jpg
Stema zyrtare e Nesset
Popullsia
 • Gjithsej3.201
Faqja zyrtarewww.nesset.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Nesset – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto