Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Niagara Falls (kthjellim).

Niagara Falls është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 209.58 km² dhe popullsi 82181 banorë.[1]

Niagara Falls
qytet
Canadian Skyline.jpg
Population
 • Total82.181
Websitewww.mississauga.ca

ReferimetRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Ontario