Nickola Shreli

Nickola Shreli apo Nikollë Shkreli është aktor dhe producent Shqiptaro-Amerikan. Ai është i njohur në rrolin e "Alek" tek filmi "Abduction" dhe "Hostel III".

Nickola Shreli
U lind në30.7.1981
KombësiaShqitarë
Gjatësia185 cm (6 ft 1 in)
Faqja në rrjetwww.nickolashreli.com

Biografia

Redakto

Nickola Shreli lindi ne Detroit,nga nje familje emigrante Shqiptare nga Mali i Zi.[1]

Year Film Character
2002 8 Mile Extra (uncredited)
2006 Law & Order: Criminal Intent Tommy
2011 Abduction Alec
2011 Hostel: Part III Victor
2012 Mafia Corner man
2013 Low Winter Sun Gus[2] [3]
2014 Landlord Elvis Martini (Post Production)
2014 The Red Road (TV series) Duke (Post Production)

Burimi i të dhënave

Redakto
  1. ^ www.nickolashreli.com/
  2. ^ "In Character with ... Nickola Shreli". Splash.suntimes.com. 2013-08-12. Arkivuar nga origjinali më 9 janar 2014. Marrë më 10 janar 2014. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ http://www.imdb.com/name/nm2461708/?ref_=nv_sr_1