Nicole Fontaine[1] lindi me 16 janar 1942 ne Grainville-Ymauville, Seine-Maritime, France, dhe është një politikane françeze. Ajo aktualisht është antare e Parlamentit Evropian dhe nga 1999-2002 ishte presidentja e Parlamentit Evropian. Fontaine bene pjese ne frakcionin me te madh ne PE, ne partin popullore e Evropes.

Mirënjohjet Redakto

Referimet Redakto

  1. ^ [Faqja zyrtare e parlamentit evropian], [1]