Nieuw-Lekkerland

fshat në Hollandë

Nieuw-Lekkerland është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 12.77 km² dhe popullsi 9535 banorë[1]. Nieuw-Lekkerland është kryeqendra e komunës.

Nieuw-Lekkerland
Flamuri i Nieuw-Lekkerland
Stema zyrtare e Nieuw-Lekkerland
Popullsia
 • Gjithsej9.535
Faqja zyrtarewww.nieuw-lekkerland.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto