Nimega është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 57.53 km² dhe popullsi 162932 banorë[1]. Nimega është kryeqendra e komunës.

Nimega
Nijmegen (3).JPG
Flamuri i Nimega
Stema zyrtare e Nimega
Popullsia
 • Gjithsej162.932
Faqja zyrtarewww.nijmegen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Gelderland