Nobuyo Fujishiro

futbollist japonez

Nobuyo Fujishiro (lindur më 25 Janar 1960) është një ish-futbollist japonez.

Nobuyo Fujishiro
Të dhënat personale
Emri i plotëNobuyo Fujishiro
Data e lindjes (1960-01-25) 25 Janar, 1960 (61 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1982–1991NKK
1992Sumitomo Metal
Ekipi kombëtar
1988Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1988 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtmeRedakto