Nokia, Finlandë

qytet në Finlandë


Nokia, Finland (finlandisht: [Nokian kaupunki] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është pjesë e rajonit Pirkanmaa.

Nokia, Finlandë
Nokian kaupunki
Qytet
Kisha në Nokia (projektuar nga C. L. Engel) në dhjetor 2005
Kisha në Nokia (projektuar nga C. L. Engel) në dhjetor 2005
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej33.121 [1]
Faqja zyrtarewww.nokiankaupunki.fi

ReferimeRedakto

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 25 dhjetor 2015.

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Nokia, Finland – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale