Noordoostpolder është një komunë në provincën FlevolandHolandë me sipërfaqe 595.41 km² dhe popullsi 46328 banorë[1]. Emmeloord është kryeqendra e komunës.

Noordoostpolder
Emmeloord 20041105 2379.jpg
Flamuri i Noordoostpolder
Stema zyrtare e Noordoostpolder
Popullsia
 • Gjithsej46.328
Faqja zyrtarewww.noordoostpolder.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Flevoland