Noordwijkerhout

fshat në Hollandë

Noordwijkerhout është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 23.4 km² dhe popullsi 15541 banorë[1]. Noordwijkerhout është kryeqendra e komunës.

Noordwijkerhout
Flamuri i Noordwijkerhout
Stema zyrtare e Noordwijkerhout
Popullsia
 • Gjithsej15.541
Faqja zyrtarewww.noordwijkerhout.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto