Nordreisa është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 3438 km² dhe popullsi 4710 banorë[1].

Nordreisa
Nordreisa Zentrum.jpg
Stema zyrtare e Nordreisa
Popullsia
 • Gjithsej4.710
Faqja zyrtarewww.nordreisa.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto