Novolan është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Çeltinë.

Novolan
Çeltinë
Fshat
Vendndodhja
Novolan is located in Kosova
Novolan
Novolan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 518 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 21″ Veri

20° 57′ 14″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto