Novosellë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Novosellë
Fshat
Vendndodhja
Novosellë is located in Kosova
Novosellë
Novosellë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 12′ 33″ Veri

20° 46′ 44″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto