Oberlin është një qytet në Lorain County, Ohio, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në jugperëndim të Clevelandit. Oberlini është rezidenca e Kolegjit të Oberlinit, një kolegj i arteve liberale dhe muzikore me rreth 3.000 nxënës.

Oberlin Ohio.JPG

PopullsiaRedakto

Popullsia, 8,286 sipas regjistrimit të vitit 2010.[1]

ReferencesRedakto

  1. ^ Ohio Trend Report 3: State, Counties and Places Within Counties Arkivuar 23 prill 2012 tek Wayback Machine 14.06.2016.