Oisterwijk është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 65.11 km² dhe popullsi 25845 banorë[1]. Oisterwijk është kryeqendra e komunës.

Oisterwijk
Flag of Oisterwijk
Official seal of Oisterwijk
Population
 • Total25.845
Websitewww.oisterwijk.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto