Oldambt është një qytet dhe komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 296.42 km² dhe popullsi 39428 banorë[1]. Winschoten është kryeqendra e komunës.

Oldambt
Flamuri i Oldambt
Stema zyrtare e Oldambt
Popullsia
 • Gjithsej39.428
Faqja zyrtarewww.gemeente-oldambt.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto