Oldenzaal është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 21.98 km² dhe popullsi 31976 banorë[1]. Oldenzaal është kryeqendra e komunës.

Oldenzaal
Flamuri i Oldenzaal
Stema zyrtare e Oldenzaal
Popullsia
 • Gjithsej31.976
Faqja zyrtarewww.oldenzaal.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Overijssel