Olot është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Olot ka 33524 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.13 km2.

Olot
Flamuri i Olot
Stema zyrtare e Olot
Popullsia
 • Gjithsej33.524
Faqja zyrtarewww.olot.cat

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto