Ooststellingwerf është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 226.08 km² dhe popullsi 26209 banorë[1]. Oosterwolde është kryeqendra e komunës.

Ooststellingwerf
Flag of Ooststellingwerf
Official seal of Ooststellingwerf
Population
 • Total26.209
Websitewww.ooststellingwerf.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Friesland