Opfikon është qytet në Zvicër, në kantonin e Zyrihut.

Opfikon
Qytet
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.61 km2
Faqja Zyrtare http://www.opfikon.ch/de/

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

EkonomiaRedakto

PolitikaRedakto

KulturaRedakto

EdukimiRedakto

ArtiRedakto

SimboletRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

http://www.opfikon.ch/de/ Arkivuar 28 mars 2008 tek Wayback Machine