Oristà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia.

Oristà
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Oristà is located in Spanjë
Oristà
Oristà

Koordinatat: 41°56′5″V 2°3′43″L / 41.93472°V 2.06194°L / 41.93472; 2.06194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 56′ 5″ Veri

2° 3′ 43″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Oristà – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale