Osek Pashë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Pashaj.

Osek Pashë
Pashaj
Fshat
Vendndodhja
Osek Pashë is located in Kosova
Osek Pashë
Osek Pashë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 381 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 40″ Veri

20° 25′ 28″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto