Merge-arrows.svg
Ndihmoni që kjo pjesë dhe pjesa Osijek të bashkohen në një artikull të vetëm. {{{2}}}


Osijeku, (hung.. Еszék/Osziék, gjerm.. Esseg), është qytet në Kroaci.

Osijeku
Osijek.jpg
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Total114,616

Pak historiRedakto

EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shiko edhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.