Oss është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 104.42 km² dhe popullsi 77405 banorë[1]. Oss është kryeqendra e komunës.

Oss
Flamuri i Oss
Stema zyrtare e Oss
Popullsia
 • Gjithsej77.405
Faqja zyrtarewww.oss.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto